Oslava 50.výročí založení MŠ Albertova

Oslava 50.výročí založení školky

Mateřská škola je tu již 50 let a letos (2010) slavíme první rok další padesátky.

S dětmi si vyprávíme o historii. Náš třídní vzdělávací program jsme nazvali „Když chodili děda a babička do školky.“ Děti nám na naši výstavu přinesly oblíbenou hračku svých rodičů nebo prarodičů, oblékly se do dobového oblečení. V něm také zatancovaly pro rodiče a hosty dne otevřených dveří „retro“ tanec.

S průběhem oslav založení školy nám pomáhali studenti 2. ročníku Univerzity Hradec Králové, oboru Učitelství pro mateřské školy. V rámci své pravidelné praxe v naší škole připravili pro děti a jejich rodiče výtvarné dílny a různé dobové aktivity. Děti si tak mohly např. vyrobit mírové holubičky, korále z těstovin nebo zacvičit na improvizované spartakiádě.

Účastníci oslav si prohlédli všechny zrekonstruované prostory školy, fotografie před a během rekonstrukce, ale i staré školní fotografie dětí a zaměstnanců.

Setkání bývalých a současných zaměstnanců se neslo v přátelském duchu – vzpomínalo se na milé, i na ne vždy lehké okamžiky – např. na to, že v počátcích musela školnice každý pracovní den již o páté hodině ranní roztápět v každé třídě kamna tak, aby až děti přijdou měli teplo.

Otázka pro Ivonu Struhařovou, ředitelku mateřské školy

S jakým ohlasem se oslavy setkaly u veřejnosti ?

V rámci dne otevřených dveří si přišlo prohlédnou nové prostory školy na 300 návštěvníků. Pro velký ohlas jsme se rozhodli prodloužit výstavu starých hraček a předmětů do 14.10.2010.
Děkujeme všem přítomným za milá přání, za vyjádřená uznání v pamětní knize školy. Snažili jsme se pro děti i návštěvníky školy připravit zajímavý den a možnost nahlédnou s námi do historie školy.
Dále bych chtěla velmi poděkovat všem zaměstnancům školy za jejich nadšení a úsilí s jakým připravovali tuto akci, učitelkám Jitce Kurečkové, Ivetě Jelínkové, Jarmile Matyášové, Žanetě Kovandové, Ladě Kalouskové, provozním zaměstnankyním Pavle Desenské, Ivě Kuntové a Lence Penzové.

30.září 2010 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

u příležitosti 50-ti letého výročí založení MŠ Albertova v Hradci Králové

  • slavnostní zahájení za účasti představitelů Magistrátu města HK
  • vystoupení dětí s tanečním programem
  • společné zábavné aktivity dětí a rodičů
  • výtvarné dílny s možností výroby dobové hračky
  • vystoupení dětí s tanečním programem
  • retro diskotéka
  • setkání bývalých zaměstnanců školy
  • prohlídka nově zrekonstruovaných prostor MŠ
  • výstava dobových fotografií, hraček a didaktických pomůcek

Oslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ AlbertovaOslavy výročí založení MŠ Albertova