2.třída – ORANŽOVÁ PASTELKA

My, děti ze třídy ORANŽOVÉ PASTELKY, chodíme do školky moc rády. Je nás tady 25 kamarádů. Někteří z nás už sem chodili loňský rok. Je nám totiž mezi třetím a pátým rokem. Jsme velice šikovné a zvídavé děti. Zkoušíme si, jaké to je vydržet delší čas bez maminky a tatínka.

Ve školce se naučíme spoustu nových her, písniček, básniček. A hlavně se naučíme, jak se k sobě pěkně chovat, pomáhat si, být k sobě ohleduplní a pěstovat pěkné kamarádství. Znovu se budeme učit požádat o pomoc druhého, po ukončení hry si po sobě uklidit hračky na svá místa. Někteří z nás se již dokážou sami převlékat, obout, umýt se. A my, co to ještě neumíme, nám se to společnou pomocí ostatních dětí, paních učitelek a rodičů také již brzy podaří. Ve stravování i zkoušíme ochutnávat všechny dobroty, které nám paní kuchařky připraví: masa, pomazánky, omáčky a zeleninu.

Třídu máme prostornou a plnou zajímavých hraček, knížek, stavebnic, her ke stolečkům i pro pohyb. Rádi si hrajeme v kuchyňce, v divadelním koutě, v opravářské dílně, s velkými molitanovými kostkami, s auty, s vláčky i třeba s opravdovými i vyrobenými hudebními nástroji. Je tu tolik všelijakých věcí, na kterých zkoumáme, co vše s nimi lze dělat. Baví nás vše zkoušet a přicházet na pro nás nové věci.

Nezapomínáme na krásné knížky s barevnými obrázky. Každý den nám z nich paní učitelky předčítají pěkné pohádky. Pak se nám také líbí společné tancování a muzicírování s hudebními nástroji, ťukání dřívky, činely nebo zvonění zvonečky. A těch pastelek a barviček, kolik máme ! Moc se těšíme na kreslení, malování i na práci na různých výrobcích. Zkoušíme také stříhání a lepení.

Každý den se před svačinou protáhneme, procvičíme celé tělo. Máme tady ribstole, šplhací stěnu, žíněnky, lavičku, švihadla, kruhy, kuželky nebo míče. Rády běháme, pochodujeme, lezeme a všelijak skotačíme.

Na školní zahradě máme dvě pískoviště, domečky a skluzavky. Když už se na zahradě kvůli počasí bývat nedá, chodíváme na procházky po okolí a poznáváme okolní přírodu.

A protože jsme děti šikovné, paní učitelka –  jedna i druhá, pro nás stále vymýšlí nové hry i všelijakou zábavu a pochvala nás skoro nikdy nemine.

Důležité je, abychom se my, děti, cítily v jistotě i v bezpečí a do mateřské školy chodily rády !

Režim dne

06:30 – 08:10 Scházení dětí, ranní hry dle volby dětí