ČERVENÁ PASTELKA

Naším cílem v Červené pastelce je především vytvářet pohodu a klidnou atmosféru  prostředím mateřské školy.Tento školní rok nás čekají výlety do Čertoviny ,na zámek Slatiňany a další aktivity spojené s rodinami dětí.Např.Vánoční tvoření a vánoční koncert pod hvězdami …….

Třída je přizpůsobena mladším dětem a  je rozdělena do center aktivit, kde děti pracují, vyrábějí a tvoří.
Navštěvuje ji 28 dětí ve věku 3 až 5 let.

• seznamování s anglickým jazykem
  • zobcová flétna ,výtvarné chvilky -malujeme pro radost

06:30 – 09:20 Příchod dětí do mateřské školy, předávání dětí pedagogům do třídy, spontánní zájmové aktivity.
Pohybové aktivity
Dopolední činnosti Osobní hygiena, dopolední svačina
Volné činnosti a aktivity dětí vedené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry a zájmovou činnost, práce s integrovanými dětmi, řízené aktivity, komunikativní kruh, didakticky cílené činnosti v centrech aktivit dle třídního vzdělávacího programu, příprava na pobyt venku, osobní hygiena
09:20 – 11:20 pobyt dětí venku, případně náhradní činnost
11:20 – 12:15 Oběd a osobní hygiena dětí
12:15 – 14:15 Četba, spánek a odpočinek dětí respektující rozdílné potřeby dětí, individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku
14:15 – 14:30 Odpolední svačina, osobní hygiena
14:30 – 17:00 Volné činnosti a aktivity dětí neřízené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity dětí, v případě pěkného počasí mohou probíhat na zahradě mateřské školy
Akce na školní rok  2019/20
Září 9.9.schůzka pro rodiče v 16,30 hodin. Výlet do Slatiňan 17.9.odjezd od Mš 7,30 hod.
Říjen Dne 3.10. divadlo v mš  –  Šípková Růženka,   16.10. Fotografování dětí v MŠ     24.10. Divadlov mš – Jak Matěje vysvobodil vítr. 25.10.Dobrovolné    vyšetření zraku v Mš.       Dne24.10.dopoledne     -HALLOWEN.Děti si donesou čarodějnické masky.
Listopad Dne 6.11. divadlo v MŠ ,Domku,domečku.   7.11.2019 -Peklo Čertovina ,odjezd od MŠ 8,00 hod.
Prosinec Dne 11.12 V 7,45 hodin jedeme na výlet do Nechanic na vánoční zámek.V Mš bude velkolepé vystoupení pod hvězdami -vánoční koncert.Datum upřesníme později.
Leden

Únor