ČERVENÁ PASTELKA

Naším cílem v Červené pastelce je především vytvářet pohodu a klidnou atmosféru  prostředím mateřské školy.Tento školní rok nás čekají výlety do Čertoviny ,na zámek Slatiňany a další aktivity spojené s rodinami dětí.Např.Vánoční tvoření a vánoční koncert pod hvězdami …….Ve druhé polovině školního  roku nás čeká   masopust,jarní přehlídka a divadla pro děti,výlety.Také navštívíme knihovnu,přírodovědné centrum.

Třída je přizpůsobena mladším dětem a  je rozdělena do center aktivit, kde děti pracují, vyrábějí a tvoří.
Navštěvuje ji 28 dětí ve věku 3 až 5 let.

• seznamování s anglickým jazykem
  • zobcová flétna ,výtvarné chvilky -malujeme pro radost

06:30 – 09:20 Příchod dětí do mateřské školy, předávání dětí pedagogům do třídy, spontánní zájmové aktivity.
Pohybové aktivity
Dopolední činnosti Osobní hygiena, dopolední svačina
Volné činnosti a aktivity dětí vedené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry a zájmovou činnost, práce s integrovanými dětmi, řízené aktivity, komunikativní kruh, didakticky cílené činnosti v centrech aktivit dle třídního vzdělávacího programu, příprava na pobyt venku, osobní hygiena
09:20 – 11:20 pobyt dětí venku, případně náhradní činnost
11:20 – 12:15 Oběd a osobní hygiena dětí
12:15 – 14:15 Četba, spánek a odpočinek dětí respektující rozdílné potřeby dětí, individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku
14:15 – 14:30 Odpolední svačina, osobní hygiena
14:30 – 17:00 Volné činnosti a aktivity dětí neřízené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity dětí, v případě pěkného počasí mohou probíhat na zahradě mateřské školy
Akce na školní rok  2021/22
Srpen
Září          Dne     9.9.2021 v 16,00 hodin  ve  třídě ´  ČERVENÁ  PASTELKA    se  koná informativní schůzka rodičů.  Těšíme se na Vás. Od 20.9. 2021 budeme s dětmi jezdit školním autobusem na plavání.Odjezd od Mš-7,55 hodin.
Říjen    Divadlo v Mš : 1.10. Jak dráček našel kamarády.     Dne 5.10.2021 -v Mš proběhne focení dětí  s vánočním motivem.  Focení začíná v 8,00 hodin v červené pastelce.Dne 8.10.2021 -Sportovní dopoledne v červené pastelce. Dne 14.10.2021 -Zábavné odpoledne pro rodiče a děti-na  hřišti-BAVLNA-15,00-17,00 hodin.Zveme všechny rodiče a děti.
Listopad   Divadlo v Mš: 12.11.Perníková chaloupka
Prosinec Divadlo v Mš: 9.12. Čert a Káča