ČERVENÁ PASTELKA

Naším cílem v Červené pastelce je především vytvářet pohodu a klidnou atmosféru  prostředím mateřské školy.Tento školní rok nás čekají výlety do Čertoviny ,na zámek Slatiňany a další aktivity spojené s rodinami dětí.Např.Vánoční tvoření a vánoční koncert pod hvězdami …….Ve druhé polovině školního  roku nás čeká   masopust,jarní přehlídka a divadla pro děti,výlety.Také navštívíme knihovnu,přírodovědné centrum.

Třída je přizpůsobena mladším dětem a  je rozdělena do center aktivit, kde děti pracují, vyrábějí a tvoří.
Navštěvuje ji 28 dětí ve věku 3 až 5 let.

• seznamování s anglickým jazykem
  • zobcová flétna ,výtvarné chvilky -malujeme pro radost

06:30 – 09:20 Příchod dětí do mateřské školy, předávání dětí pedagogům do třídy, spontánní zájmové aktivity.
Pohybové aktivity
Dopolední činnosti Osobní hygiena, dopolední svačina
Volné činnosti a aktivity dětí vedené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry a zájmovou činnost, práce s integrovanými dětmi, řízené aktivity, komunikativní kruh, didakticky cílené činnosti v centrech aktivit dle třídního vzdělávacího programu, příprava na pobyt venku, osobní hygiena
09:20 – 11:20 pobyt dětí venku, případně náhradní činnost
11:20 – 12:15 Oběd a osobní hygiena dětí
12:15 – 14:15 Četba, spánek a odpočinek dětí respektující rozdílné potřeby dětí, individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku
14:15 – 14:30 Odpolední svačina, osobní hygiena
14:30 – 17:00 Volné činnosti a aktivity dětí neřízené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity dětí, v případě pěkného počasí mohou probíhat na zahradě mateřské školy
Akce na školní rok  2020/21
Srpen 24.08 – 07:00-12:00 Rozloučení s dětmi z červené pastelky
Září Dne 1.9. 2020  uvítání nových dětí do červené pastelky . Dne  3.9. 2020 v 16,00 hodin  se koná informační schůzka pro rodiče  ve třídě červená pastelka .     Dne 16.září  2020 přijede do školky divadlo paní Lhotákové-  „O Veverce“.   Představení začíná v 10,hodin v MŠ.    Rodiče musí nosit do šaten dětí roušky. Dne 24 . září   přijede do MŠ  fotograf. Bude fotit dobové fotografie.
Listopad
Prosinec Dne 4.12. 2020 pojedeme školním autobusem do divadla Drak.Sejdeme se už v 7,45.hodin.Představení se jmenuje „A na noze pevnina“
Leden
Únor