ČERVENÁ PASTELKA

Naším cílem v Červené pastelce je především vytvářet pohodu a klidnou atmosféru  prostředím mateřské školy.

Třída je přizpůsobena mladším dětem a  je rozdělena do center aktivit, kde děti pracují, vyrábějí a tvoří.
Navštěvuje ji 28 dětí ve věku 3 až 4roky.Tento rok se učíme hrát na flétničku,učíme se mluvit anglicky hravou formou ve skupině s obrázky.

Rozšířené činnosti-hra na flétničku …..

• seznamování s anglickým jazykem
  •  výtvarné chvilky -malujeme pro radost,logopedické hrátky s dětmi- cvičení našeho jazýčku.

06:30 – 08:30 Příchod dětí do mateřské školy, předávání dětí pedagogům do třídy, spontánní zájmové aktivity.
Pohybové aktivity
Dopolední činnosti Osobní hygiena, dopolední svačina
Volné činnosti a aktivity dětí vedené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry a zájmovou činnost, práce s integrovanými dětmi, řízené aktivity, komunikativní kruh, didakticky cílené činnosti v centrech aktivit dle třídního vzdělávacího programu, příprava na pobyt venku, osobní hygiena
09:20 – 11:20 pobyt dětí venku, případně náhradní činnost
11:20 – 12:15 Oběd a osobní hygiena dětí
12:15 – 14:15 Četba, spánek a odpočinek dětí respektující rozdílné potřeby dětí, individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku
14:15 – 14:30 Odpolední svačina, osobní hygiena
14:30 – 17:00 Volné činnosti a aktivity dětí neřízené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity dětí, v případě pěkného počasí mohou  děti pobývat  na zahradě mateřské školy
Akce Mš-Kampanova-ČERVENA’ PASTELKA -2024/2025
Září  –   Nástup nově příchozích dětí do |Mš.Adaptace na prostředí formou her,děti si zvykají na kolektiv dětí a vytvářejí si vazby na  nové kamarády.Učíme se samostatnosti při oblékání,hygieně .Dodržujeme pitný režim.Děti mohou pít během dne tak,jak potřebují.
Září:                19.9. divadlo v Mš -“O včelce”      Dne    19.9.2024  –        se koná v areálu   Mš           ZAHRADNÍ    SLAVNOST    v 15,30hod.-18,00 hodin.
 Říjen:  Koncertní kytarista Pavel Koudelka  Dne 24.10 2024 Ve třídě ČP -Den strašidel a čarodejnic.Děti si donesou kostým na
 Listopad:  divadlo “Za skřítky do lesa”   Dne 7.11.2024 proběhne vyšetření zraku dětí.(Děti si donesou průkaz a peníze na zaplacení). Platí jenom pro přihlášené,kdo měl zájem.          Dne  7.11.  -AKCE Mš-uspávání broučků.
Prosinec:  divadlo “Čert a Káča”   Dne 12.12.2024  -Vánoční BESÍDKA   pro rodiče od 16,00 hodin na zahradě Mš. Vystoupí všechny třídy s vlastním programem.
 Leden:  divadlo”O dvanácti měsíčkách”

Svatava Břehovská

Lenka Volanská Ludmila Kopřivová