MŠ Albertova

Nepřehlédněte novinky:

Novinky v Albertovce:

Příjemná atmosféra školy, rodinný typ malé školy, který umožňuje větší prostor pro partnerskou spolupráci zaměstnanců a rodičů, pro individuální péči – to jsou naše klady.

V záplavě nabídky různorodých činností nabízíme také velmi důležitý prostor pro spontánní hru dětí.

Mezi naše přednosti patří také dobrá dopravní dostupnost, blízkost do centra a přitom klidné okolí školy, které je mimo dopravní ruch.

Nabízíme pravidelné rozšířené činnosti pro děti, které mají zájem. Je pro nás důležité, aby se děti cítily spokojené a do školky chodily rády. Aby se naučily všechno, co ve svém věku opravdu potřebují znát a umět.

Stručná charakteristika školy

Mateřská škola Albertova je umístěna v samostatné budově vilového typu v městské části Pražské předměstí. Nachází se v klidné vilové čtvrti v centru města, nedaleko zastávek městské hromadné dopravy Lipky, Avion, Bavlna.

Mateřská škola má již padesátiletou tradici. Předškolní vzdělávání zajišťuje 5 odborně kvalifikovaných učitelek. O čistotu prostředí a děti se starají 3 provozní zaměstnankyně.

Během léta 2010 proběhla rozsáhlá rekonstrukce všech vnitřních prostor, která vytvořila moderní prostředí pro 66 dětí rozdělených do 3 tříd. Za budovou je školní zahrada, která je vybavena přenosnými herními prvky. V rámci projektu “Příroda ve školce” je stávající vybavení zahrady doplňováno o herní a vzdělávací prvky environmentální výchovy.