ŽLUTÁ PASTELKA

Naším cílem ve Žluté pastelce  je třída plná pohody – sluníčková, jejíž záměry jsou prováženy vším, co je pro život člověka nejcennější – darem rozdávat, laskat, zahřívat teplem citů a lásky ke všem kolem nás.

V naší třídě jsou děti od 3 do 5. let, jedná se o třídu heterogenní, plnou center a hracích koutků. Navštěvuje ji 26 dětí. Snažíme se zabezpečit citovou pohodu a jistotu, posilujeme jejich sebevědomí a důvěru ve vlastní schopnosti. Pro předškoláky připravujeme aktivity, které doplňují domácí přípravu na vstup do 1. třídy. Předškoláci mají také možnost účastnit se plaveckého kurzu, lyžařského kurzu a bruslení.

Celým rokem nás budou provázet skřítek Kuba Lísteček a jeho kamarádi. Vhodnou motivací podpoří přátelské vztahy mezi dětmi ve třídě a provede je vzdělávacími koutky a centry.

Obohacením je ekologie, která u dětí probouzí citový vztah k přírodě živé i neživé a pomáhá dětem osvojit si správné chování v mezilidské komunikaci. Hravou formou si děti také mohou osvojit základy anglického jazyka a získají tak povědomí  o širším kulturním prostředí.

Veškeré aktivity jsou organizovány tak, aby děti podněcovaly k vlastní aktivitě a experimentování, aby se zapojily do organizovaných činností a pracovaly svým tempem.

• řečová výchova  s paní učitelkou řečovou preventistkou   Zapletalovou
  • základy anglického jazyka

Antoine de Saint-Exupéry: Jedině děti vědí, co hledají !

06:30 – 09:30 Příchod dětí do mateřské školy, předávání dětí pedagogům do třídy, spontánní zájmové aktivity
Pohybové aktivity
Dopolední činnosti Osobní hygiena, dopolední svačina
Volné činnosti a aktivity dětí vedené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry a zájmovou činnost, práce s integrovanými dětmi, řízené aktivity, komunikativní kruh, didakticky cílené činnosti v centrech aktivit dle třídního vzdělávacího programu, příprava na pobyt venku, osobní hygiena