Výtvarná soutěž Lidice 2022

Úspěchy našich dětí ve výtvarné soutěži

Naše děti pod vedením paní učitelky Mgr. Magdy Munzarové získaly již třetí medaili za kolekci kreseb a maleb v 50. ročníku Mezinárodní výtvarné soutěži Lidice 2022.

Celkem bylo do soutěže zasláno přes 14 tisíc prací ze 77 zemí. Porota vybrala a ocenila medailí kresbu Martina MUTHNÉHO a Čestným uznáním dalších devět dětí (Matyáše Chrtka, Viktorii Borysiuk, Dominiku Brutarovou, Beátu Jedličkovou, Adlétu Mackovou, Lauru Pojmanovou, Tobiáše Ulberta, Johanu Ziklovou a Martina Muthného za jejich výtvarné počiny.  Do soutěže jsme za MŠ zaslali celkem 40 dětských prací. Téma daného ročníku soutěže se vztahovalo k historii- muzeím všeho druhu. Děti bravurně ztvárnily různorodými výtvarnými technikami – pro ně nelehká témata jako jsou např. zkameněliny, pravěká zvířata, sošky ,,Venuší“, středověké šperky, ale i náměty ze světa vědy a techniky – stroje, motorky.   Oceněným dětem blahopřejeme a všem ostatním přejeme radost z dalších tvořivých aktivit.

Práce našich i ostatních dětí jsou vystaveny v Lidické galerii do 1. 2. 2023 .